SZUKAJTROP - Hodowla Psów Myśliwskich
                                                     "pies nieodzownym towarzyszem łowów"
Jagdhundezucht "Suche nach dem Tritt"
                                "Ein Hund - der unerlasslicher Jagdfreund"
Posokowce, w tym posokowiec bawarski, są psami o wybitnych predyspozycjach.
Ich niespotykane zdolności węchowe stawiają je w czołówce psów tropiących.
Użytkowy posokowiec winien charakteryzować się spokojną, zrównoważoną psychiką oraz pasją łowiecką, która pozwala mu na dążenie za tropem, a gdy zachodzi konieczność, motywuje go do podjęcia gonu za uchodzącym postrzałkiem i jego zatrzymania, zwanego stanowieniem.

            Kołom Łowieckim, Ośrodkom Hodowli Zwierzyny oraz biurom polowań oferujemy pomoc w zakresie poszukiwania postrzałków zwierzyny grubej na polowaniach zbiorowych prowadzonych tradycyjnie lub metodą szwedzkich pędzeń. Możliwa jest również współpraca w przypadku obsługi kilkuosobowych grup podczas rykowiska.
 
W chwili obecnej dysponuję parą posokowców bawarskich pracujących zamiennie.
 
Celem moim jest propagowanie rasy oraz utrzymanie i rozwijanie polującej linii posokowców poprzez ich faktyczne użytkowanie w łowiskach. 
 
Z uwagi na dojazd do łowiska samochodem osobowym, konieczne jest zapewnienie przez organizatora polowania samochodu terenowego oraz kierowcy dobrze znającego łowisko. Samochód ten nie może jednak być "zaangażowany" w inne czynności na polowaniu, gdyż jak wskazuje praktyka, koliduje to z rzetelnym wykonaniem pracy przez psy. Kierowca podąża za przewodnikiem z psem i ułatwia lokalizację w terenie po zakończonej pracy.
  
Regułą jest, że zastrzegam sobie prawo dostrzelenia postrzałka, dopuszczam jednak możliwość posiadania broni przez przewodnika-kierowcę. 
 
Pragnę podkreślić, iż udział psów rasowych nobilituje w oczach zaproszonych gości rangę polowania, jednocześnie oddając świadectwo troski organizatorów o przeprowadzenie łowów w duchu zgodnym z etyką.
 
 Dysponuję kontaktami z kolegami podkładającymi sprawdzone psy w miocie (gończe polskie, słowackie, teriery oraz łajki i karelskie psy na niedźwiedzie).
        
Miałem niejednokrotnie okazję w trakcie rozmów "kuluarowych" z myśliwymi zagranicznymi słyszeć pozytywne opinie na temat pracy moich, jak i pędzących w miotach, psów. Myśliwi z krajów o dużej kulturze łowieckiej (Niemcy, Austria, Szwajcaria) oprócz zalet użytkowych biorących udział w polowaniach psów, podkreślali również walory estetyczne udziału psów rasowych w polowaniu. 

W przypadku pytań i watpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
 
                                                                                                                                    Darzbór !!!
                                                                                                                                    Mariusz Nawrocki
 

 
 
Kilka słów o mnie:
Mam 39 lat i pochodzę z rodziny leśno-myśliwskiej z Mazur, gdzie dorastałem i zaczynałem pod okiem ojca swoją myśliwską przygodę. W tym roku będę obchodził 21 rocznicę wstąpienia w szeregi św.Huberta.
Obecnie podlegam pod ZO PZŁ w Poznaniu. Od czasu zakupu posokowca jestem gorącym entuzjastą tej rasy.
Byłem pomysłodawcą i współorganizatorem Wielkopolskich Warsztatów Pracy dla Posokowców i Tropowców w Skorzęcinie, które odbywają się od kilku lat pod patronatem ZO PZŁ w Poznaniu. Jestem właścicielem Hodowli Psów Myśliwskich SZUKAJTROP. Szczenięta z naszej hodowli już pracują w łowiskach swoich nowych właścicieli.

            Kolegów myśliwych polujących indywidualnie w promieniu do 70 km od Gniezna zapraszam do telefonowania w razie konieczności szukania postrzałka.
Nie interesuje mnie kto, do czego, gdzie i kiedy strzelał - w kręgu mego zainteresowania są tylko kwestie dotyczące postrzałka. Szukanie tego typu traktujemy jako ćwiczenie dla psów (mile widziany zwrot kosztów dojazdu lub zaproszenie na polowanie).
 
Wspierane przez Hosting o12.pl

Posokowiec bawarski jest również ceniony jako pies towarzyszący.
Jest psem o wrażliwej psychice, co powoduje szczególną więź z właścicielem.
Wobec dzieci często wykazuje opiekuńczość.
Emanuje przyjazną i wesołą energią, jednak wobec obcych często bywa nieufny.
Jak większość psów ras myśliwskich, posokowiec jest wspaniałym członkiem rodziny, pokazującym "lwi pazur" dopiero podczas pracy w łowisku.